www.lacneplastoveokna.sk     

Kovanie

Kovanie WINKHAUS

Pod obchodnou značkou Winkhaus sa skrývajú inteligentné a inovatívne riešenia v oblasti kovania pre okná. Firma je európskym lídrom v riadiacich a uzamykacích systémoch pre okná a fasády.

Kovanie Winkhaus dosahuje výnimočný stupeň stability premyslenou konštrukciou, ktorá umožňuje logicky správne systémové reťazenie sily a formy kovania. Ponúka riešenie pre každý materiál - plast, hliník, oceľ alebo drevo-hliník. Nová WINKHAUS kombinácia krídlo/rohové ložisko so zaistením vyvesenia krídla je pri kovaniach WINKHAUS štandardom a napĺňa týmto požiadavky základnej bezpečnosti.


Vlastnosti:

štandardne je kovanie vybavené rohovým bezpečnostným hríbikomtvarovo - silové spojenie prvkov kovaniakonštrukcia rohového vedenia kovania umožňuje ručnú i automatizovanú montážexcentrický valček umožňuje ručnú reguláciu prítlaku krídla k rámuhríbiky i bezpečnostné protiplechy vyrobené z kvalitnej oceleosovo symetrické otvory rohového a nožnicového ložiska, hrany ložísk lícujú s hranou krídlaautomatizované kovanie zaručuje plynulý priebeh výroby a umožňuje lepšie využitie výrobných zdrojovdlhé časti sa jednoduchšie montujú a manipulácia s nimi je jednoducházákladné zabezpečenie voči vlámaniu zabezpečuje už základná verziaunifikovaný sortiment výrobkov.
Kovanie WINKHAUS poskytuje vysokú funkčnosť a bezpečnosť veľkým množstvom technicky inovovanými komponentami. Veľká výška zdvihu 37 mm zabezpečuje bezpečné zatvorenie závoru a stálu funkčnosť.
Mikrovetranie - (dodávané štandardne zdarma) Umožňuje minimálne sklopenie okna kvôli stálemu vetraniu miestnosti, zabezpečuje byt pred zavlhnutím a kondenzáciou vodnej pary na sklách okien a stenách miestností.

 

Okenné kovanie MACO MULTI-TREND 

BEZPEČNOSŤ

- bezpečnostné okenné kovanie má v dnešnej dobe stále väčší význam av budúcnosti by nemalo chýbať na žiadnom okne. Pri použití MACO MULTI-TREND odpadajú práce spojené so nastavovaním - samo sa prispôsobí medzere medzi okom a rámom (10 až 14 mm). Prítlak je jednoducho regulovateľný. Produkt vyniká nízkym uzatváracím odporom. Polohovacie poistkabráni chybnej manipulácii s kľučkou.


Okenné kovanie navyše obsahuje zabezpečenie proti vlámaniu na najkritickejšom mieste okná a ochranu proti vysadeniu vo vyklápacej polohe.

KOMFORT

- okenné kovanie MACO MULTI-TREND ponúka viac variantov vetrania (pri nastavení kľučky do polohy 45 ° sa krídlo vykloní asi o 10 až 13 mm). Je nekomplikované a jednoduché z hľadiska obsluhy. Je ľahko nastaviteľné vo všetkých smeroch. Obsahuje integrovanú protiprievanovú poistku.


KOMPATIBILITA

- okenné kovanie MACO MULTI-TREND  vo svojom základnom prevedení sa hodí pre všetky druhy okien. Atypické, klasické a bezpečné prevedenie okien je možné týmto kovaním osadiť s použitím len niekoľkých málo prídavných dielov. Tento produkt navyše ponúka i riešenie pre zvláštne konštrukcie.

Okenné kovanie GU

Inteligentná bezpečnosť.
Žiadna práca s nastavovaním.
Pasuje na odstup medzi krídlom a rámom.
Ľahký chod vďaka valčekovým čapom.
Pre štandardné a bezpečnostné uzávery.

 

Nemecká výrobca kovania značky G-U je viac ako 100 rokov priekopníkom pri vývoji inovatívnych riešení kovaní pre okná a dvere. Ponúka spoľahlivú ochranu v rôznych prevedeniach v dizajne pre náročných zákazníkov. Kovanie 2. generácie G-U Euro-Jet a kovanie 3. generácie G-U Uni-Jet patria medzi špičku v súčasnej ponuke a predstavujú ucelený program  v tomto odvetví.

Bezpečnosť

 • Výhodou kovania G-U je možnosť použitia rôznych typov uzatváracích protikusov a tým zároveň konfigurovať stupeň odolnosti voči vlámaniu
 • Všetky uzatváracie body sú vybavené bezpečnostnými hríbovými čapmi z ocele
 • Všetky bezpečnostné čapy sú celokovové
 • Je použitý masívny štulp kovania s nadštandardnou hrúbkou materiálu
 • Každé okno je vyrobené s optimálnym počtom uzatváracích bodov
 • Horný rámový diel s bezpečnostnou poistkou proti vysadeniu krídla v sklopenej polohe

Dlhá životnosť

 • 5 – ročná garancia proti zlomeniu dielov
 • Nadštandardná ochrana voči korózii vďaka striebornej povrchovej úprave ferGUard*silber – ako jediná opakovane nanášaná v troch vrstvách (testované na 500 hodín v soľnom teste)
 • Možnosť objednania v špeciálnej  povrchovej úprave faceGUard*silber (testované na 1500 hodín v soľnom teste)
 • Životnosť kovaniaa správne fungovanie sa predĺži jeho pravidelnou údržbou.

Komfort

 • Inteligentné automatické čapy sa samočinne prispôsobujú aktuálnej polohe krídla voči rámu, vďaka čomu sa kovanie GU vyznačuje ľahkých chodom
 • Brzda krídla integrovaná v ramene nožnice
 • Integrovaná protiprievanová poistka
 • Bezpečnostná poistka proti vysadeniu krídla v sklopenej polohe integrovaná v hornom závese
 • Poistka proti chybnej manipulácii integrovaná v nožnici
 • Nastavenie závesov v troch smeroch
 • Nastaviteľný dvíhač krídla dostáva krídlo pri zatváraní do rámu vždy do správnej polohy. Dvíhač krídla je umiestnený v oblasti kľučky, čo zabraňuje deformácii krídla pri zatváraní a nehrozí nebezpečenstvo kolízie zdvíhacieho dielu so spodnou hranou rámu pri zvesovaní krídla.

 

 

 


MzI2MmQ5